"UMACNIAJCIE SERCA WASZE"
UnknownŚroda Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek. Liturgia tego okresu jest dość wyciszona. Dominującym kolorem szat liturgicznych jest fiolet.
Więcej…
 
PÓJDŹMY DO BETLEJEM ...

vsf5tgZ okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim, by to Dziecię, witane przez chóry Aniołów we wnętrzu wszystkich serc, jak w Betlejem, rodziło Miłość i Pokój. Niech Chrystus - Ten, który ma moc zmieniać świat, zmienia także i Wasze życie, abyście mieli żywą Wiarę, mocną Nadzieję i prawdziwą Miłość. 

Wszystkim parafianom i gością życzą duszpasterze par. św. Kazimierza.

 
WIZYTA DUSZPASTERSKA W DOMU - KOLĘDA

Wizyta-duszpasterska-01

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Czym jest kolęda i jak ją rozumieć? Przede wszystkim obejmuje ona wspólne dziękczynienie za otrzymane łaski, prośbę o błogosławieństwo w nowym roku. Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników. 

W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne będą załatwiane bezpośrednio po Mszy św., wieczornej.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Więcej…
 
PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GARGANO
700934_sw31s07_szaprowane_34

W III niedziele adwentu rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje w obecności figury św. Michała Archanioła z Gargano, które prowadził będzie ojciec michalita Krzysztof Stanula. Nabożeństwo oczekiwania na Figurę Św. Michała Archanioła rozpocznie się w Bazylice o g. 6.30. O g. 6.45 powitamy Figurę na placu Bazyliki i wprowadzimy do świątyni. Pierwsza Msza św. o g. 7.00. Poniżej plan rekolekcji i zarys historii objawień świętego Michała Archanioła na górze Gargano.

PLAN REKOLEKCJI

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum