PÓJDŹMY DO BETLEJEM ...

vsf5tgZ okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim, by to Dziecię, witane przez chóry Aniołów we wnętrzu wszystkich serc, jak w Betlejem, rodziło Miłość i Pokój. Niech Chrystus - Ten, który ma moc zmieniać świat, zmienia także i Wasze życie, abyście mieli żywą Wiarę, mocną Nadzieję i prawdziwą Miłość. 

Wszystkim parafianom i gością życzą duszpasterze par. św. Kazimierza.

 
WIZYTA DUSZPASTERSKA W DOMU - KOLĘDA

Wizyta-duszpasterska-01

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Czym jest kolęda i jak ją rozumieć? Przede wszystkim obejmuje ona wspólne dziękczynienie za otrzymane łaski, prośbę o błogosławieństwo w nowym roku. Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników. 

W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne będą załatwiane bezpośrednio po Mszy św., wieczornej.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Więcej…
 
PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GARGANO
700934_sw31s07_szaprowane_34

W III niedziele adwentu rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje w obecności figury św. Michała Archanioła z Gargano, które prowadził będzie ojciec michalita Krzysztof Stanula. Nabożeństwo oczekiwania na Figurę Św. Michała Archanioła rozpocznie się w Bazylice o g. 6.30. O g. 6.45 powitamy Figurę na placu Bazyliki i wprowadzimy do świątyni. Pierwsza Msza św. o g. 7.00. Poniżej plan rekolekcji i zarys historii objawień świętego Michała Archanioła na górze Gargano.

PLAN REKOLEKCJI

Więcej…
 
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

imagesRozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny 2014/15, który przeżywać będziemy pod hasłem: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Tegoroczny program duszpasterski mocno akcentuje znaczenie sakramentu pokuty i pojednania, źródła Bożego Miłosierdzia w życiu uczniów Chrystusa. W czasie Adwentu do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź paruzji – czyli przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się do radosnego przeżywania pamiątki Narodzenia Zbawiciela w święta Bożego Narodzenia. Przewodniczką na drogach wiary, Adwentu i najwspanialszym wzorem zjednoczenia z Bogiem i adwentowego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana jest Matka Boża. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i człowiekowi.

Zapraszamy jak co roku do licznego udziału we Mszy św. roratniej: dorosłych w dni powszednie o g. 6.00 rano, dzieci z opiekunami i młodzież na 18.00. Dzieci prosimy, aby przychodziły na roraty z lampionami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum