INFORMACJE DOTYCZĄCE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

sdmDo naszej diecezji przyjedzie 1400 pielgrzymów z 17 krajów. W ostatnich dniach liderzy grup modyfikowali wcześniejsze deklaracje, dotyczące liczby pielgrzymów, a w niektórych przypadkach informowali o rezygnacji z przyjazdu, dlatego za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć sytuacji, w której proboszczowie poinformują o przyjeździe konkretnej grupy a potem będą zmuszeni odwołać jej przyjazd. Koniec czerwca był końcowym terminem rejestracji grup pielgrzymów w systemie krakowskim, co pozwoliło na przygotowanie ostatecznej listy przyjeżdżających do naszej diecezji. 

Więcej…
 
W WAKACJE NIE ZAPOMINAJ O BOGU
JESUSRozpoczęły się wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny czas dany nam przez Boga nie tylko dla odpoczynku i odnowy sił fizycznych. Przez przyrodę, piękno ojczystej ziemi czy innych zakątków świata, niech przemawia do nas sam Stwórca.  Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń i niedzielnej Eucharystii. Zechciejmy w ten wakacyjny czas otworzyć  nasze serca i umysły dla Boga i drugiego człowieka, abyśmy powracali z urlopów radośni uczynionym dobrem i bogatsi poznanym i doświadczonym pięknem. Urlopowiczom życzmy Bożej opieki i błogosławieństwa na wakacyjnych  szlakach.
 
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ - ALLELUJA
zmartwychwstanieB2

Chrystus zmartwychwstał. On naprawdę powstał z martwych. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy życzyć wszelkiego dobra płynącego od Boga oraz wielu pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech obietnica nowego życia stanie się dla nas wszystkich drogowskazem na drodze realizacji swego powołania. Życzą duszpasterze parafii.

 
TRIDUUM PASCHALNE

Triduum_-_plakat_-_1Triduum Paschalne zaczyna się w Wielki Czwartek wieczorem. Wspominamy w tym dniu ustanowienie Eucharystii, sakramentu kapłaństwa oraz rozważamy przykazanie miłości bliźniego, której wzór daje Chrystus. Tego dnia sprawuje się tylko jedną Eucharystię – Mszę Wieczerzy Pańskiej. Wyjątkiem są katedry, w których rano celebruje się Mszę Krzyżma. Biskup poświęca wtedy oleje używane do sprawowania sakramentów (chrztu, bierzmowania, kapłaństwa, namaszczenia chorych), a kapłani odnawiają swoje kapłańskie przyrzeczenia. Msza Wieczerzy Pańskiej przypomina Ostatnią Wieczerzę. Uczestniczymy w tych samych wydarzeniach. Jezus bierze chleb i wino, przemienia je w swoje Ciało i Krew, daje nam jako pokarm. Umywając nogi Apostołom, przekazuje przykazanie miłości. Struktura wielkoczwartkowej Mszy wieczornej nie różni się niczym od innych Mszy św. Jest jednak kilka znaczących elementów, które wskazują na jej wyjątkowy charakter.  

KOMENTARZ MULTIMEDIALNY - WIELKI CZWARTEK

KOMENTARZ MULTIMEDIALNY - WIELKI PIĄTEK

KOMENTARZ MULTIMEDIALNY - WIGILIA PASCHALNA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum