W WAKACJE NIE ZAPOMINAJ O BOGU
JESUSRozpoczęły się wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny czas dany nam przez Boga nie tylko dla odpoczynku i odnowy sił fizycznych. Przez przyrodę, piękno ojczystej ziemi czy innych zakątków świata, niech przemawia do nas sam Stwórca.  Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń i niedzielnej Eucharystii. Zechciejmy w ten wakacyjny czas otworzyć  nasze serca i umysły dla Boga i drugiego człowieka, abyśmy powracali z urlopów radośni uczynionym dobrem i bogatsi poznanym i doświadczonym pięknem. Urlopowiczom życzmy Bożej opieki i błogosławieństwa na wakacyjnych  szlakach.
 
PRYMICJE KS. SYLWESTRA PODGÓRSKIEGO
Prymicje.5

18 czerwca o g. 12.30 ks. Sylwester Podgórski, który pełnił praktykę duszpasterską w naszej parafii, odprawił Mszę Świętą Prymicyjną. Podczas niej modlił się za wszystkich parafian, ponieważ w taki sposób chciał się odwdzięczyć za okazana życzliwość jakiej doświadczył w naszej Wspólnocie. Hasło prymicjanta: „Nie utraciłem żadnego z tych, których mi dałeś”. Na zakończenie Eucharystii ks. Sylwester udzielił uroczystego błogosławieństwa.

ZDJĘCIA Z PRYMICJI

 
BOŻE CIAŁO

Boze_1Dzień Bożego Ciała obchodzi się w Kościele zawsze w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, czyli 60 dni po Wielkanocy. Inicjatorką ustanowienia święta Bożego Ciała była św. Julianna z Cornillon (1192-1258). Przeorysza klasztoru augustianek w Mont Cornillon w pobliżu Liege w roku 1245 miała objawienia, w których Chrystus żądał ustanowienia osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. 

ZDJĘCIA Z PROCESJI BOŻEGO CIAŁA

Więcej…
 
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ - ALLELUJA
zmartwychwstanieB2

Chrystus zmartwychwstał. On naprawdę powstał z martwych. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy życzyć wszelkiego dobra płynącego od Boga oraz wielu pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech obietnica nowego życia stanie się dla nas wszystkich drogowskazem na drodze realizacji swego powołania. Życzą duszpasterze parafii.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum