NIEDZIELA PALMOWA - 13 kwietnia 2014r.

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jak sama nazwa wskazuje, dla chrześcijanina jest to najważniejszy tydzień w ciągu roku. Przeżyjmy ten czas w większym skupieniu i wyciszeniu. Złączmy z przeżywaniem tajemnic Męki Pańskiej uczynki postne, pokutne w duchu zadośćuczynienia za grzechy nasze i bliźnich; nie pozwólmy pochłonąć się przedświątecznym pracom, aby nie zabrakło nam czasu na wyciszenie, modlitwę, udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

  • Dziś Gorzkie Żale o g. 17.30 
  • We wtorek o g. 17.00 próba dla dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek podczas procesji rezurekcyjnej.

2. Triduum Paschalne czyli W. Czwartek, Piątek i Sobota-to trzy najważniejsze dni powszednie w ciągu roku.Niech w tych dniach każdy chrześcijanin w naszej parafii znajdzie czas na uczestniczenie w nabożeństwach, adorację Chrystusa Pana w Ciemnicy i Grobie. Bazylika w te dni będzie otwarta od g. 8.00 do 22.00. 

3. Wielki Czwartek – dzień upamiętniający ustanowienie ofiary Mszy Św. i sakramentu kapłaństwa. W tym dniu przed południem odprawiana jest Msza Św. tylko w Katedrze g.10.00. Msza Św. po południu w  naszym kościele o g. 18.00 pod przewodnictwem ks.bpa Adama Odzimka .Po Mszy Św. przeniesienie Najśw. Sakr. do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O g. 21.00 Adoracja młodzieży

4. Wielki Piątekdzień upamiętniający Mękę i Śmierć Chrystusa. dla naszego zbawienia. Obowiązuje nas post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. 

g.  8.00 - Jutrznia- modlitwa brewiarzowa dla służby liturgiczneji wszystkich chętnych 
g. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci
g. 17.00  Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie oktawy modlitw przed Świętem Bożego Miłosierdzia
g. 17.20  Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych  
g. 18.00  uroczyste Nabożeństwo Wielkiego Piątku połączone ze słuchaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża, Komunią Św. Po Komunii Św. przeniesienie  Najśw. Sakramentu. do Grobu. Gorzkie Żale. Ofiary złożone w tym dniu-na utrzymanie Grobu P. w Jerozolimie.  
g. 21.00 Adoracja młodzieży


5. Wielka  Sobota
g. 8.00-13.00 – święcenie pokarmów na stół  wielkanocny.
g. 19.30   - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
g. 20.00  - Uroczyste Nabożeństwo Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, liturgia Słowa Bożego, Msza Św. 

6. Wielka  Niedziela - Procesja i Msza Św. rezurekcyjna o g.6.00.  Po Mszy św. koronka do Bożego. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

7. Wielki Poniedziałek   - Msze Św. jak w  niedziele. Ofiary z tacy na Katolicki Uniwesytet Lubelski. Po Mszy św. o g. 8.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  • Od wtorku po Świętach do niedzieli włącznie Nabożeństwo do Bożego  Miłosierdzia o g. 20.30 a po nim Apel Jasnogórski w ramach przygotowania do Kanonizacji ojca św. Jana Pawła II. 
8. Dziś po Mszach św. zapraszamy do złożenia ofiary do puszek na kwiaty i urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH

NIEDZIELA – 06 kwietnia

  7.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich
  8.30 - Msza Św. z nauką  dla wszystkich

Więcej…
 
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 06 kwietnia 2014r.

1. Liturgia dzisiejszej V niedzieli  Wielkiego Postu wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej. Jednocześnie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Niech uczestnictwo w rekolekcjach i w nabożeństwach wielkopostnych pomoże nam w pogłębionym i owocnym przeżywaniu tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej…
 
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 30 marca 2014r
1. Jesteśmy w połowie Wielkiego Postu. Dzieci i młodzież  przeżywały już czas swoich rekolekcji. W przyszłą niedziele rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi ks. Wojciech Szary, dyrektor Studium Organistowskiego. Na wszystkich Mszach św. niedzielnych głoszone będą konferencje rekolekcyjne. Proszę o modlitwę w rodzinach i indywidualnie w intencji Ojca rekolekcjonisty oraz dobrego przeżycia rekolekcji i sakramentu spowiedzi św.
Więcej…
 
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 23 marca 2014r.
1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem jakie stawiamy przed sobą w tym okresie, to osobiste nawrócenie. Nawrócenie ma się dokonać w naszym wnętrzu  - nie może się więc zatrzymać tylko na zachowaniu zewnętrznych form  pokutnych. Tak rozumianemu nawróceniu służą też rekolekcje wielkopostne.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 26
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum