UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 22 maja 2016r.

1. W czwartek 26 maja obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, znaną u nas pod nazwą Bożego Ciała. W tym dniu w sposób szczególny oddajemy cześć Chrystusowi Eucharystycznemu, który pozostaje z nami pod postaciami Chleba i Wina, a uczestnicząc w procesji eucharystycznej składamy  świadectwo wiary. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Będą celebrowane u nas o g. 8.00, 9.30, 11.00, bezpośrednio po Procesji Eucharystycznej i o g. 18.00.

  • Po Mszy św. o g. 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać wg porządku z lat poprzednich, podobnie usytuowanie ołtarzy. Dla uczczenia Chrystusa Eucharystycznego niesionego w procesji prosimy o przybranie ulic i domów na trasie procesji, ale też w domach chrześcijańskich na terenie parafii.
  • Prosimy dzieci, młodzież i dorosłych wzorem lat ubiegłych do sypania kwiatów, niesienia poduszek, baldachimu, obrazów, chorągwi, feretronów i świec.
  • Dzieci: chłopców i dziewcząt sypiące kwiaty zapraszamy na próbę przed Bazylika we wtorek o g. 17.00.
  • Od piątku przez cały tydzień w czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo o g. 17.30 i procesję eucharystyczną.
  • Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny czy inne rocznice, składamy najlepsze życzenia wraz z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

3 W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Naszą wdzięczność i miłość dla naszych mam wyrazimy  tak, jak dyktuje nam kochające dziecięce serce. Na nabożeństwie majowym będziemy polecać w serdecznej modlitwie nasze mamy wstawiennictwu Matki Bożej. Dla zmarłych naszych matek upraszajmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia udział w radości nieba.

4. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II zaprasza w dzisiejszą niedzielę na comiesięczne spotkanie biblijne. Prelekcję multimedialną pt. Łukaszowe przypowieści przedstawi ks. dr Jacek Kucharski. Spotkanie odbędzie się w  Świetlicy Kazimierzówka o g. 19.00.

5. W sobotę 4 czerwca organizujemy wyjazd autokarowy  na Jasną Górę, na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca oraz do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, patronki rodzin. Koszt 40 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. W sobotę 4 czerwca organizujemy wyjazd z naszej parafii na spotkanie młodych w Lednicy. Koszt 70 zł. Zapisy do 29 maja.

 
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 08 maja 2016r.

Marsz dla Życia i Rodziny 15 maja 2016 r.

Już po raz piąty, w niedzielę, 15 maja 2016 r., ulicami miast naszej diecezji przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

Ta piękna inicjatywa ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz jej wewnętrzną wartości. Marsz jest organizowany pod hasłem: „Życie jest bezcenne”. Pragniemy także ukazać wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Więcej…
 
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 01 maja 2016r.

1. Dziś rozpoczyna  się miesiąc maj  poświęcony  czci Najśw. Maryi Panny. Będziemy gromadzić się  w tym miesiącu na nabożeństwach majowych o g. 17.30 ucząc się w szkole Maryi rozważając wezwania Litanii Loretańskiej - całkowitego zawierzenia Bogu i służby ludziom. W dniu 1 maja po nabożeństwie będzie procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach maryjnych dzieci, młodzież i dorosłych, a na pierwszym nabożeństwie do niesienia chorągwi, feretronów a dzieci do sypania kwiatów. Zatroszczmy się również o odnowienie i udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Są one zewnętrznym znakiem naszej wiary i miłości do Boga i jego Matki. 

Więcej…
 
Światowe Dni Młodzieży

1. Pakiety

Pakiet A – 25.07-31.07.2016. Całkowity koszt pakietu (pakiet krakowski, tzw. Fundusz solidarnościowy, nocleg, wyżywienie, transport do Krakowa) wynosi 648zł. (Wpłata do 12 maja!)

WYJAZD - Wyjazd 25 lipca, po południu z Dworca PKP RADOM (Godzina jeszcze nie znana)

Pakiet B – 28.07-31.07.2016. Całkowity koszt pakietu (pakiet krakowski, tzw. Fundusz solidarnościowy, nocleg, wyżywienie, transport do Krakowa) wynosi 435 zł. (Wpłata do 12 maja!)

WYJAZD - 28 lipca po południu z Dworca PKP RADOM

POWRÓT - Dwie tury: 31 lipca i 1 sierpnia

OSOBY NIE PEŁNOLETNIE powinny uzyskać pisemną zgodę na wyjazd oraz deklarację dorosłego uczestnika ŚDM (np. starszy brat, siostra, kolega itp.) który będzie sprawował nad nią opiekę w trakcie spotkania w Krakowie

Nocleg dla Diecezji Radomskiej: Pobiednik Wielki - 10 km od Campus Misericordiae, miejsca centralnych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Miejsce noclegowe znajduje się na terenie Aeroklubu Krakowskiego. Na jego terenie zapewnione będą: hale noclegowe lub namioty, prysznice, catering, który będzie wydawał codziennie dwa ciepłe posiłki na śniadanie i obiadokolacje; w trakcie uczestniczenia w katechezach w ciągu dnia wydawany będzie suchy prowiant. Z tego noclegu korzystać będzie cała Diecezja Radomska.

Należy zabrać: śpiwór, karimatę, środki czystości, ręcznik, nakrycie głowy przed słońcem, kremy przeciw oparzeniom słonecznym, leki które używamy w ciągu dnia.

BEZPIECZEŃSTWO I ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE
Komitet Organizacyjny  współpracuje z odpowiednimi służbami, które troszczyć się będą o bezpieczeństwo Pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zabezpieczenie medyczne oparte będzie o funkcjonujący system opieki medycznej i państwowego ratownictwa medycznego w Polsce. System ten zostanie wzmocniony. Dla Pielgrzymów będzie dostępny numer alarmowy - nr 112 - w kilkunastu językach.

Struktura zabezpieczenia składa się z trzech poziomów:
•Pierwszy poziom - zawodowa służba zdrowia - szpitale, przychodnie, Pogotowie Ratunkowe;
•Drugi poziom - organizacje pozarządowe oraz prywatne firmy medyczne, które oddają do dyspozycji Komitetu Organizacyjnego swoich wolontariuszy, pojazdy oraz niezbędny sprzęt;
•Trzeci poziom - wolontariusze, którzy zarejestrują się w systemie rejestracyjnym.

UBEZPIECZENIE
Ubezpieczenie Pielgrzyma gwarantuje organizację pomocy medycznej oraz pokrycie jej kosztów. Gwarantuje również organizację i pokrycie usług assistance, ochronę odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego z związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego, ochronę ubezpieczeniową w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku zajścia wypadku ubezpieczeniowego pielgrzym zarejestrowany otrzyma pełną pomoc, dedykowane numery alarmowe i pomoc pracowników ubezpieczyciela dla otrzymania określonych świadczeń medycznych.

 

PROGRAM ŚDM KRAKÓW 2016

WYDARZENIA CENTRALNE

Wydarzenia Centralne to najważniejsze spotkania Światowych Dni Młodzieży, w czasie których wszyscy młodzi pielgrzymi wspólnie przeżywają wielkie święto wiary. W Krakowie w 2016 roku będą przebiegać w następujący sposób:

Msza Święta na Otwarcie (wtorek, 26.07)

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oficjalnie rozpocznie Msza Święta na Otwarcie, której przewodniczyć będzie biskup miejsca - Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Jest to moment, w którym podkreślony zostaje międzynarodowy charakter wydarzenia i zaprezentowany gospodarz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - Polska. Msza Święta na Otwarcie zachęca także wszystkich niezdecydowanych, aby wzięli udział w ŚDM. W Krakowie 2016 roku będzie miała ona miejsce we wtorek popołudniu – 26 lipca.

Ceremonia Powitania (czwartek, 28.07)

Ważnym momentem jest pierwsze spotkanie z Ojcem Świętym, czyli Ceremonia Powitania, która jest czasem szczególnej radości z powodu obecności Namiestnika Chrystusowego i wspólnej z Nim modlitwy. To nabożeństwo ze słuchaniem Słowa Bożego i pierwszym przemówieniem Ojca Świętego. Ceremonia ma charakter międzynarodowy. Podczas ŚDM w Krakowie pierwszy raz ujrzymy Papieża Franciszka w czwartek 28 lipca 2016 roku. Ceremonia Powitania Papieża zawsze mobilizuje młodych z kraju będącego gospodarzem wydarzenia, aby dołączyli do grona uczestników.

Droga Krzyżowa (piątek, 29.07)

W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa, która podkreśla wymiar pokutny ŚDM. Krzyż ŚDM zwykle niesiony jest w procesji, a młodzi idą wyznaczoną trasą, dając świadectwo swojej wiary (czasami Droga Krzyżowa trwa równocześnie w kilku różnych miejscach w mieście). Młodzież z całego świata spotka się z Chrystusem Ukrzyżowanym w Krakowie i odprawi to nabożeństwo 29 lipca 2016 roku.

Czuwanie z Ojcem Świętym (sobota, 30.07)

Najbardziej osobistym momentem jest czuwanie z Ojcem Świętym. To wyjątkowo intensywny czas modlitwy i spotkania z Chrystusem, pełen skupienia i radości. Podkreśla w ten sposób młodzieżowy charakter ŚDM. Uczestnicy spotkania w Krakowie razem z Ojcem Świętym będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem w sobotni wieczór 30 lipca 2016 roku.

Msza Święta Posłania (niedziela, 31.07)

31 lipca 2016 roku przyjdzie czas na ostatnie z Wydarzeń Centralnych, czyli Mszę Świętą Posłania, która celebrowana będzie przez Ojca Świętego. Jest to uroczyste podsumowanie ŚDM – moment kulminacyjny wszystkich spotkań. Podczas tej Eucharystii Papież „posyła młodych na cały świat”. Na sam koniec, w trakcie modlitwy Anioł Pański, Ojciec Święty Franciszek - tradycyjnie - ogłosi miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

 
V NIEDZIELA WIELKANOCNA -24 kwietnia 2016r.

1.W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

W poniedziałek 25 kwietnia św. Marka. Towarzyszył św. Pawłowi podczas I podróży apostolskiej, potem został uczniem apostoła Piotra i podał jego naukę w swojej Ewangelii.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 43
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum