ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 24 maja 2015r.

Marsz dla Życia i Rodziny

Już po raz czwarty w niedzielę, 31 maja 2015 r., ulicami miast naszej diecezji przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsze dla Życia i Rodziny to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję, aby publicznie pokazać radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Radomski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Jana w Radomiu o godzinie 15.00. Wyruszy on sprzed kościoła ok. godz. 16.00, a zakończy się piknikiem rodzinnym przed Urzędem Miejskim w Radomiu.
     Zachęcam do wzięcia udziału w Marszu przede wszystkim rodziny z dziećmi, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich, dla których rodzina jest cenną wartością.
                                                               Ks. bp Henryk Tomasik

1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt obchodzony jako Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o g. 7.00, 8.30 przed południem i o g. 18.00 po południu.

2. We wtorek 26 maja obchodzimy wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, założyciela Oratorium zwanego popularnie Filipinami. W tym dniu obchodzony jest Dzień Matki. Na nabożeństwie majowym polecać będziemy nasze Mamy opiece Matki Bożej. Oprócz serdecznej miłości i wdzięczności wyrażanej na różny sposób naszym Mamom, niech nie zabraknie gorącej modlitwy w ich intencjach.

3. W sobotę w katedrze radomskiej o g 10.00 - diakoni naszego Seminarium Duchownego przyjmą święcenia kapłańskie. Polecajmy Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi nowo wyświęconych kapłanów, którzy wkrótce podejmą pracę duszpasterską dla Kościoła Radomskiego. Ks. Paweł odprawi Mszę św. prymicyjna w przyszłą niedzielę 7 czerwca o g. 8.30.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy i ostatni dzień nabożeństw majowych. Zapraszamy na nabożeństwo o g. 17.30 dzieci, także rodziców z niemowlakami. W przededniu Dania Dziecka udzielone zostanie dzieciom specjalne błogosławieństwo.

5. W sobotę 6 czerwca organizujemy wyjazd autokarowy  na Jasną Górę, na III Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Hasło pielgrzymki: „różaniec ocaleniem rodziny”. Koszt 40 zł. Wyjazd o g. 5.00 rano z parkingu przy bazylice. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. W połowie października organizujemy 12 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Plan pielgrzymki i bliższe informacje otrzymamy w zakrystii.

7. W Dzisiejsza niedzielę o g. 19.00 w świetlicy Kazimierzówka” odbędzie się comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego.

 
WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA - 17 maja 2015r.

1. Niedziele majowe, które przeżywamy zwracają naszą uwagę na postać Matki Bożej. Jest Ona najpewniejszą przewodniczką na drogach wiary w ziemskiej pielgrzymce. Niech w tym pomocne będą nabożeństwa majowe na które zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych - codziennie o g. 17.30.

Więcej…
 
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 maja 2015r.

1. W dzisiejszą niedziele na Mszy św. o g. 10.00 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii św. Od poniedziałku przeżywać będą biały tydzień. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

Więcej…
 
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 03 maja 2015r.

1. Rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Przez cały tydzień nabożeństwa majowe o g. 17.30.

Więcej…
 
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2015r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego w Kościele. Nieustannie musimy prosić Chrystusa-Dobrego Pasterza, aby nie brakowało dobrych i licznych  pracowników w Bożej Winnicy, gotowych iść i mocą Chrystusowej ewangelii i sakramentów przemieniać ludzkie serca, otwierać je na łaskę Bożej miłości i zbawienia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 35
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum