XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 października 2014r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Papieski. Przed kościołami i na ulicach  zapraszamy do daru serca na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia  dla najzdolniejszej młodzieży z rodzin ubogich. Ofiary składamy do specjalnych puszek. W ten sposób budujemy żywy pomnik miłosierdzia umiłowanemu słudze Bożemu Ojcu św. Janowi Pawłowi II.

2.  Obchodzimy w tym tygodniu święta i wspomnienia

  • 13.X pn. bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela bezhabitowych zgromadzeń zakonnych w okresie zaborów.
  • 14.X wt. obchodzą swoje doroczne święto nauczyciele i wychowawcy. Składając im najlepsze życzenia nie zapomnijmy o modlitwie w ich intencji. W tym dniu zapraszamy do Bazyliki na modlitwę różańcową w intencji nauczycieli, katechetów i innych pracowników szkół działających na terenie naszej parafii.
  • 15.X śr.. Św. Teresy z Avila, mistyczki, reformatorki zakonu karmelitańskiego.
  • 16.X czw. Św. Jadwigi Śląskiej, rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolice Piotrową.
  • 18.X sb. Św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia. Na nabożeństwie różańcowym modlić się będziemy w ich intencji. Na Mszy św. o g. 18.00 modlić się będziemy w intencji zmarłych pracowników Przychodni Rejonowej na Zamłyniu .
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia zapewniając o pamięci modlitewnej.

3. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Przychodźmy licznie na nabożeństwo do świątyni, aby modlitwą różańcową czcić Matkę Syna Bożego i za jej przyczyną prosić Boga w intencjach Kościoła, Ojczyzny, naszych rodzin i  naszych osobistych. 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary z tacy przeznaczone będą na rzecz Misji prowadzonych przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary. 

  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie w bazylice z rodzicami dzieci komunijnych.

5. Przyjmujemy już zgłoszenia na „wypominki” roczne, półroczne i jednorazowe czyli modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych. W naszej świątyni modlimy się w intencji dusz w czyśćcu cierpiących w niedzielę przed każdą Mszą Św. 

 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 września 2014r.

Zaproszenie do Modlitwy Różańcowej

Piękny obraz młodego Kościoła ukazuje nam księga Dzieje Apostolskie: Apostołowie „…wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, … Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (J 1, 12.14).

Więcej…
 
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 września 2014r.

1.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia:

23.09  św. Ojca Pio, kapucyna, stygmatyka, z największym zaangażowaniem posługiwał wiernym przez duchowe kierownictwo, jednanie grzeszników z Bogiem i roztropną troskę o chorych i ubogich. 
Więcej…
 
PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - 14 września 2014r.

Zaproszenie na IV Apel Młodych i koncert ewangelizacyjny

„Bóg kocha i wzywa!” 

Spotkanie młodzieży z naszej diecezji na radomskim deptaku stało się już tradycją. Prosta formuła, w której jest czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę, została przyjęta przez młodzież i duszpasterzy. Każdego roku zaskakuje mnie przejmująca cisza, która zapada w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzi tęsknią za głęboką modlitwą, poszukują autentycznej wspólnoty i mocnej więzi z Chrystusem, która może nadać ich życiu nowy kierunek. Mam nadzieję, że Apel Młodych pozwoli doświadczyć, że każdy z nas jest dla Boga kimś ważnym i Ten, który kocha czułą miłością, powołuje do podjęcia różnych zadań. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie hasło „Bóg kocha i wzywa!”.

Więcej…
 
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 07 września 2014r.

Apel Ks. Bpa Ordynariusza

Nawiązując do Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski i przeżywanego 26 sierpnia br. Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, pragniemy włączyć się w akcję organizowaną przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, mając na celu zebranie środków materialnych na pomoc chrześcijanom w Iraku. Dlatego zwracam się z prośbą o przeprowadzenie w dniu 7 września br. zbiórki do puszek na ten cel na terenie całej diecezji. Także w naszym kościele po Mszach św. możemy złożyć na ten cel ofiarę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum