XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 października 2015r.

1. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. W środę 7 października obchodzimy święto Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00, podczas której dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcony różaniec. Po Mszy Św. procesja różańcowa ulicami osiedla. Proszę wziąć ze sobą lampiony również z racji mroku. Nie będzie zatem nabożeństwa różańcowego o g. 17.30.

  • W tym dniu odpust w parafii na Bielisze.

2. Rozpoczął się nowy rok akademicki, a wraz z nim działalność duszpasterstwa akademickiego. W Radomiu czynne są ośrodki: na Osiedlu Akademickim przy par. św. Jadwigi oraz na Osiedlu Borki przy par. św. Teresy. Zapraszamy i zachęcamy również studentów z naszej parafii do uczestniczenia w spotkaniach duszpasterstwa akademickiego.

3. W przyszłą niedzielę przeżywamy w całej Polsce XV  Dzień Papieski pod hasłem: ”Jan Paweł II – patron rodziny”. W Niedzielę Papieską zbierana będzie po Mszach św. do puszek ofiara na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która prowadzi działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

4. W dniach 4-11 października 2015 r. w Radomiu odbędzie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on dziś w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej Mszą Świętą o godz. 18.00, celebrowaną przez Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego. Po Mszy Świętej przewidziane jest spotkanie z panem Janem Pietrzakiem. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Tygodnia Kultury. 

5. Powoli zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, czas szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Stąd pochodzi tradycja tzw. wypominek. W modlitwę Kościoła włączmy imiona zmarłych, których zawierzamy Bożemu miłosierdziu. Spłacamy w ten sposób zaciągnięty wobec nich dług wdzięczności. W naszej Bazylice modlimy się za zmarłych w wypominkach w niedzielę przed każdą Mszą Św. Dlatego starajmy się zamawiać wypominki przed tą Mszą Św., w której najczęściej uczestniczymy. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii od przyszłej niedzieli.

6. W zakrystii można nabyć kalendarz Diecezji Radomskiej na 2016 rok wydany przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka. Na jego kartach, poprzez fotografie i myśli ukazana jest postać św. Jana Pawła II jako papieża maryjnego. Ofiary za kalendarz (niezmiennie 5 zł) przeznaczone zostaną na Program Stypendialny, poprzez który Fundusz im. bp. Jana Chrapka niesie pomoc uzdolnionym dzieciom niepełnosprawnym. Do tej pory opieką stypendialną objęliśmy ok. 50 dzieci i młodzieży.
 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 września 2015r.

1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, a z nim szczególny czas modlitwy różańcowej. Historia Kościoła jest pełna znaków mówiących o owocach modlitwy różańcowej. W wielu krajach, w Europie i na świecie, chrześcijanie w obliczu poważnych zagrożeń przez modlitwę różańcową wypraszali nawet nadzwyczajne łaski. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami..” naucza św. Jan Paweł II. Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, do modlitwy różańcowej szczególnie w intencji Ojczyzny, rodzin i synod biskupów poświęconemu małżeństwu i rodzinie. W naszej bazylice nabożeństwo różańcowe codziennie o g. 17.30. 

Więcej…
 
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 września 2015r.

1.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia:

21.09 w środę. św. Mateusza ap. i ewangelisty. Redagowana przez niego Ewangelia najdokładniejszym zapisem wydarzeń z życia Jezusa
Więcej…
 
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 września 2015r.

1.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu święta i wspomnienia:

14.09 pn. Święto Podwyższenia Krzyża Św. Krzyż jest dla chrześcijanina znakiem Zbawienia. To właśnie na drzewie śmierć wzięła początek i na drzewie krzyża została pokonana. W dobie nadużywania znaków i nieposzanowania wartości religijnych, niech to święto zachęci nas do szacunku dla Krzyża i życie na co dzień wartościami, które on wyraża.
Więcej…
 
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06 września 2015r.

1. We wtorek 8 września wypada święto Narodzenia N.M.P połączona z uroczystością odpustową w naszej parafii. Msze św. w Bazylice przed południem o g. 7.00 i 8.30 i 10.00, po południu o g. 18.00 z udziałem księży z naszego Dekanatu. Kazania odpustowe na Mszach św. dopołudniowych wygłosi nasz rodak ks. Prof. Sławomir Płusa. Sumę odpustową o g. 18.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Julian Sobczyk, proboszcz parafii Sienno. Nabożeństwo do Matki Bożej o g. 17.30.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 38
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum