XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 września 2014r.

1.W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia:

  • 23.09  św. Ojca Pio, kapucyna, stygmatyka, z największym zaangażowaniem posługiwał wiernym przez duchowe kierownictwo, jednanie grzeszników z Bogiem i roztropną troskę o chorych i ubogich. 
  • 25.09 bł. Władysława z Gielniowa franciszkanina przepełnionego duchem modlitwy i pokuty, wielkiego kaznodzieję Warszawy, której jest patronem.
  • 27.09 św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Jest patronem dzieł miłosierdzia w świecie.
  • 28.09  św. Wacława, czeskiego władcy i męczennika z X w.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

2 Dziś po Mszy św. o g. 10.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, a po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I komunii świętej.

3. W sobotę 5 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Zapraszamy Róże różańcowe i wszystkich czcicieli modlitwy różańcowej na dzień skupienia w sanktuarium. W programie od g. 9.30 do 15.00 Msza św. z ks. bpem Ordynariuszem, różaniec, konferencja różańcowa, koronka do Bożego Miłosierdzia. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.00. Powrót ok. g. 17.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

4. Klub Seniora zaprasza w najbliższą środę 24 września o godz. 15:30 do Kazimierzówki na wykład na temat „Aloes- roślina lecznicza i dlaczego warto go pić?”. Po wykładzie będzie można zakupić lecznicze produkty z aloesu.  

5. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2015 w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. 


 
PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - 14 września 2014r.

Zaproszenie na IV Apel Młodych i koncert ewangelizacyjny

„Bóg kocha i wzywa!” 

Spotkanie młodzieży z naszej diecezji na radomskim deptaku stało się już tradycją. Prosta formuła, w której jest czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę, została przyjęta przez młodzież i duszpasterzy. Każdego roku zaskakuje mnie przejmująca cisza, która zapada w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzi tęsknią za głęboką modlitwą, poszukują autentycznej wspólnoty i mocnej więzi z Chrystusem, która może nadać ich życiu nowy kierunek. Mam nadzieję, że Apel Młodych pozwoli doświadczyć, że każdy z nas jest dla Boga kimś ważnym i Ten, który kocha czułą miłością, powołuje do podjęcia różnych zadań. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie hasło „Bóg kocha i wzywa!”.

Więcej…
 
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 07 września 2014r.

Apel Ks. Bpa Ordynariusza

Nawiązując do Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski i przeżywanego 26 sierpnia br. Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, pragniemy włączyć się w akcję organizowaną przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, mając na celu zebranie środków materialnych na pomoc chrześcijanom w Iraku. Dlatego zwracam się z prośbą o przeprowadzenie w dniu 7 września br. zbiórki do puszek na ten cel na terenie całej diecezji. Także w naszym kościele po Mszach św. możemy złożyć na ten cel ofiarę.

Więcej…
 
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 sierpnia 2014r.

1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki i pracy formacyjnej o g. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców na wspólną modlitwę.

Więcej…
 
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 sierpnia 2014r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

26.08  -  uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w parafii na Kapturze. 
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 29
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum