NIEDZIELA PALMOWA - 29 marca 2015r.

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jak sama nazwa wskazuje, dla chrześcijanina jest to najważniejszy tydzień w ciągu roku. Przeżyjmy ten czas w większym skupieniu i wyciszeniu. Złączmy z przeżywaniem tajemnic Męki Pańskiej uczynki postne, pokutne w duchu zadośćuczynienia za grzechy nasze i bliźnich; nie pozwólmy pochłonąć się przedświątecznym pracom, aby nie zabrakło nam czasu na wyciszenie, modlitwę, udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

 • Dziś Gorzkie Żale o g. 17.30 połączone z przedstawieniem przez młodzież scenki teatralnej pantomima-maska.
 • We wtorek o g. 17.00 próba dla dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek podczas procesji rezurekcyjnej.
 • Triduum Paschalne czyli Wielki Czwartek, Piątek i Sobota - to trzy najważniejsze dni powszednie w ciągu roku. Niech w tych dniach każdy chrześcijanin w naszej parafii znajdzie czas na uczestniczenie w nabożeństwach, adorację Chrystusa Pana w Ciemnicy i Grobie. Bazylika w te dni będzie otwarta od g. 8.00 do 22.00.

2.Wielki Czwartek dzień upamiętniający ustanowienie ofiary Mszy Św. i sakramnetu kapłaństwa. W tym dniu przed południem odprawiana jest Msza Św. tylko w Katedrze o g.10.00. Msza Św. po południu w naszym kościele o g. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najśw. Sakr. do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

 • g. 21.00 Adoracja młodzieży

3.Wielki Piątekdzień upamiętniający Mękę i Śmierć Chrystusa. dla naszego zbawienia. Obowiązuje nas post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy św.

 • g. 8.00- Jutrznia- modlitwa brewiarzowa dla służby liturgicznej i wszystkich chętnych
 • g.10.00  Droga Krzyżowa dla dzieci
 • g.17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie oktawy modlitw przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 • g.17.20 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych
 • g.18.00 uroczyste Nabożeństwo Wielkiego Piątku połączone ze słuchaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża, Komunią Św. Po Komunii Św. przeniesienie Najśw. Sakramentu. do Grobu Gorzkie Żale. Ofiary złożone w tym dniu na utrzymanie Grobu Jezusa w Jerozolimie.
 • g.21.00 Adoracja młodzieży

4. Wielka Sobota

g. 8.00 -13.00 – święcenie pokarmów na stół  wielkanocny.
g. 9.00 – 10.30 – nawiedzenie Krzyża Światowych Dni Młodzieży połączone z adoracją młodzieży z dekanatu Radom-Zachód.
g. 19.30 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
g. 20.00  - Uroczyste Nabożeństwo Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, liturgia Słowa Bożego, Msza Św. Przewodniczy ks. bp Adam Odzimek.

5. Wielkanoc

 • Procesja i Msza Św. rezurekcyjna o g. 6.00. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

6. Poniedziałek Wielkanocny

 • Msze Św. jak w niedziele. Ofiary z tacy na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Po Mszy św. o g. 8.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.     
 • Od wtorku po Świętach do niedzieli włącznie Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o g. 17.30

7. Dziś po Mszach św. zapraszamy do złożenia ofiary do puszek
na kwiaty i urządzenie Ciemnicy i Grobu 
Pańskiego.
Ofiarodawcom składamy serdeczne
Bóg zapłać.

 
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 marca 2015r.

1. Jesteśmy w połowie Wielkiego Postu. Dzieci i młodzież  przeżywały już czas swoich rekolekcji. W przyszłą niedziele rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi  ks. prob. z Halinowa Piotr Szymański. Na wszystkich Mszach św. niedzielnych głoszone będą konferencje rekolekcyjne. Proszę o modlitwę w rodzinach i indywidualnie w intencji Ojca rekolekcjonisty oraz dobrego przeżycia rekolekcji i sakramentu spowiedzi św. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę ofiarujemy jako cegiełkę na budujący się kościół na Halinowie.

Więcej…
 
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01 marca 2015r.

1. W środę 4 marca obchodzić  będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza- królewicza, patrona naszej parafii, diecezji i miasta Radomia. Sługa Boży Jan Paweł II w liście na jubileusz 400 lecia kanonizacji wskazując na aktualność tej wyjątkowej postaci dla naszych czasów napisał: Trzeba, abyśmy /…/ uczyli się od niego umiłowania modlitwy, ducha ascezy i pokuty, skrywanej, ale utwierdzonej pobożności opartej adoracji Chrystusa w Eucharystii i na zawierzeniu Maryi.

Więcej…
 
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 lutego 2015r.

1. Okres W. Postu to dla chrześcijanina czas pokuty, postu, wyrzeczenia i modlitwy. To także czas nabożeństw pasyjnych. Praktyki te mają służyć naszemu nawróceniu, to znaczy zwróceniu się całym życiem ku Bogu, umieszczeniu Boga w centrum myśli, zamierzeń  i wyborów zajętych często przez nasze własne „ja”.

Więcej…
 
VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 lutego 2015r.

1. Szybko minął  karnawał. W tym tygodniu obchodzimy Środę Popielcową rozpoczynającą Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Gest ten ma nam przypomnieć, że wszystko co ziemskie, jest przemijające, powstało z prochu i w proch się obróci.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum