XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 czerwca 2016r.

1. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny czas dany nam przez Boga nie tylko dla odpoczynku i odnowy sił fizycznych. Przez przyrodę, piękno ojczystej ziemi czy innych zakątków świata, niech przemawia do nas sam Stwórca.  Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń i niedzielnej Eucharystii. Zechciejmy w ten wakacyjny czas otworzyć  nasze serca i umysły dla Boga i drugiego człowieka, abyśmy powracali z urlopów radośni uczynionym dobrem i bogatsi poznanym i doświadczonym pięknem. Urlopowiczom życzmy Bożej opieki i błogosławieństwa na wakacyjnych  szlakach.

2. W środę 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w bazylice o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to również dzień imienin ks. bpa Piotra Turzyńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa w tych dniach Bazylice według dotychczasowego porządku. Spowiedź w I piątek od g. 17.00.

  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia zapewniając o modlitwie w Państwa intencji

4.Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej zaprasza w dziś na comiesięczne spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.00 w świetlicy Kazimierzówka,” kończące rok formacji biblijnej  i prelekcję multimedialną Ks. Dr. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Łukaszowe przypowieści o miłosierdziu Boga. Faryzeusz i celnik (Łk 18,9-14)”.

5. Msze św. niedzielne odprawiane będą według dotychczasowego porządku przedwakacyjnego.

6. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski i ks. bpa Henryka Tomasika, parafie włączone zostały do zbierania podpisów pod Inicjatywę Ustawodawczą o ograniczeniu handlu w niedzielę. Na kartach  wystawionych na stoliku za ławkami należy wpisać dokładnie imię i nazwisko, adres zamieszkania kodem pocztowym, numer PESEL i podpis.
 
XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 czerwca 2016r.

1. Rozpoczyna się ostatnia dekada czerwca, miesiąca poświęconego Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie o g. 17.30.

Więcej…
 
XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 czerwca 2016r.

1. Trwa miesiąc czerwiec, miesiąc szczególnej modlitwy do Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego uczestniczenia w tym nabożeństwie codziennie o g. 17.30.

Więcej…
 
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 22 maja 2016r.

1. W czwartek 26 maja obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, znaną u nas pod nazwą Bożego Ciała. W tym dniu w sposób szczególny oddajemy cześć Chrystusowi Eucharystycznemu, który pozostaje z nami pod postaciami Chleba i Wina, a uczestnicząc w procesji eucharystycznej składamy  świadectwo wiary. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Będą celebrowane u nas o g. 8.00, 9.30, 11.00, bezpośrednio po Procesji Eucharystycznej i o g. 18.00.

Więcej…
 
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 08 maja 2016r.

Marsz dla Życia i Rodziny 15 maja 2016 r.

Już po raz piąty, w niedzielę, 15 maja 2016 r., ulicami miast naszej diecezji przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

Ta piękna inicjatywa ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz jej wewnętrzną wartości. Marsz jest organizowany pod hasłem: „Życie jest bezcenne”. Pragniemy także ukazać wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 44
EUCHARYSTIA:

Niedziela
i święta nakazane

800,930,1100

1230, 1800

Dni powszednie   700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum