IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2015r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego w Kościele. Nieustannie musimy prosić Chrystusa-Dobrego Pasterza, aby nie brakowało dobrych i licznych  pracowników w Bożej Winnicy, gotowych iść i mocą Chrystusowej ewangelii i sakramentów przemieniać ludzkie serca, otwierać je na łaskę Bożej miłości i zbawienia. Przez cały tydzień  na Mszach Świętych będziemy modlić się w tych intencjach. Dziś o g. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań. Prosimy też o modlitwę indywidualną, a chorych o ofiarowanie cierpień w intencji powołań i za powołanych do służby Bogu w Kościele także z naszej parafii. 

2. W piątek rozpoczyna  się miesiąc maj  poświęcony  czci Najśw. Maryi Panny. Będziemy gromadzić się  w tym miesiącu na nabożeństwach majowych, ucząc się w szkole Maryi rozważając wezwania Litanii Loretańskiej - całkowitego zawierzenia Bogu i służby ludziom. W dniu 1 maja po nabożeństwie będzie procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach maryjnych dzieci młodzież i dorosłych, a na pierwszym nabożeństwie do niesienia chorągwi, feretronów a dzieci do sypania kwiatów. Zatroszczmy się również o odnowienie i udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Są one zewnętrznym znakiem naszej wiary i miłości do Boga i jego Matki.

3. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

  • W środę 29 kwietnia św. Katarzyny Sieneńskiej z XIV w., patronki s. Katarzyny pracującej w naszej parafii. Zapraszamy na g. 18.00 na modlitwę w intencji drogiej Solenizantki.
  • W piątek 1 maja I piątek miesiąca, spowiedź od g. 17.00.
  • 1 maja w katedrze o g. 12.00 Msz św. w intencji ludzi pracy i bezrobotnych celebrowana przez ks. bpa Piotra Turzyńskiego.
  • W sobotę 2 wspomnienie liturgiczne N.M.P. Królowej Polski przeniesione z 3 maja z racji wypadającej niedzieli wielkanocnej. Róże Różańcowe z racji I soboty miesiąca przychodzą do bazyliki na g. 17.00 na modlitwę różańcową.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 
NIEDZIELA PALMOWA - 29 marca 2015r.

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jak sama nazwa wskazuje, dla chrześcijanina jest to najważniejszy tydzień w ciągu roku. Przeżyjmy ten czas w większym skupieniu i wyciszeniu. Złączmy z przeżywaniem tajemnic Męki Pańskiej uczynki postne, pokutne w duchu zadośćuczynienia za grzechy nasze i bliźnich; nie pozwólmy pochłonąć się przedświątecznym pracom, aby nie zabrakło nam czasu na wyciszenie, modlitwę, udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

Więcej…
 
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 marca 2015r.

1. Jesteśmy w połowie Wielkiego Postu. Dzieci i młodzież  przeżywały już czas swoich rekolekcji. W przyszłą niedziele rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi  ks. prob. z Halinowa Piotr Szymański. Na wszystkich Mszach św. niedzielnych głoszone będą konferencje rekolekcyjne. Proszę o modlitwę w rodzinach i indywidualnie w intencji Ojca rekolekcjonisty oraz dobrego przeżycia rekolekcji i sakramentu spowiedzi św. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę ofiarujemy jako cegiełkę na budujący się kościół na Halinowie.

Więcej…
 
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01 marca 2015r.

1. W środę 4 marca obchodzić  będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza- królewicza, patrona naszej parafii, diecezji i miasta Radomia. Sługa Boży Jan Paweł II w liście na jubileusz 400 lecia kanonizacji wskazując na aktualność tej wyjątkowej postaci dla naszych czasów napisał: Trzeba, abyśmy /…/ uczyli się od niego umiłowania modlitwy, ducha ascezy i pokuty, skrywanej, ale utwierdzonej pobożności opartej adoracji Chrystusa w Eucharystii i na zawierzeniu Maryi.

Więcej…
 
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 lutego 2015r.

1. Okres W. Postu to dla chrześcijanina czas pokuty, postu, wyrzeczenia i modlitwy. To także czas nabożeństw pasyjnych. Praktyki te mają służyć naszemu nawróceniu, to znaczy zwróceniu się całym życiem ku Bogu, umieszczeniu Boga w centrum myśli, zamierzeń  i wyborów zajętych często przez nasze własne „ja”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum