II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01 marca 2015r.

1. W środę 4 marca obchodzić  będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza- królewicza, patrona naszej parafii, diecezji i miasta Radomia. Sługa Boży Jan Paweł II w liście na jubileusz 400 lecia kanonizacji wskazując na aktualność tej wyjątkowej postaci dla naszych czasów napisał: Trzeba, abyśmy /…/ uczyli się od niego umiłowania modlitwy, ducha ascezy i pokuty, skrywanej, ale utwierdzonej pobożności opartej adoracji Chrystusa w Eucharystii i na zawierzeniu Maryi. Przeżywając doroczne uroczystości kazimierzowskie pragniemy uczyć się od naszego Patrona tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym.

 Uroczystości kazimierzowskie poprzedzi triduum, czyli trzydniowe nabożeństwo ku czci naszego Patrona odprawiane o g. 17.30

  • 1  dzień  triduum dziś połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali.
  • 2 dzień triduum - w poniedziałek 2 III. Na nabożeństwo z udziałem szczególnym dzieci i młodzieży. Nabożeństwo rozpocznie montaż słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży Gimnazjum nr 12 z Zamłynia.
  • 3 dzień triduum - we wtorek 3 III: uroczyste Nieszpory ku czci św. Kazimierza połaczone z Apelem Jasnogórskim. Nie będzie Apelu Jasnogórskiego o 21.00.
  • W środę 4 marca w uroczystość odpustowa św. Kazimierza. Msze św. przed południem o g. 7.00, 8.30 i 10.00. O g. 18.00 -  centralna Msza św. odpustowa pod przewodnictwem nowego ks. bpa pomocniczego Piotra Turzyńskiego.
  • W tym roku kolejny raz w obchody kazimierzowskie włącza się samorząd miasta Radomia. W tych dniach w Resursie Obywatelskiej zorganizowane będą konkursy, koncerty, projekcja filmowa, a także „bieg Kazików” i inne. Szczegółowe informacje znajdziemy w lokalnych mediach i na plakatach.

2. Obchodzimy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na rzecz misji. Dla poszkodowanych wojną na Ukrainie rozpoczyna się także w naszej parafii zbiórka produktów żywnościowych konkretnie pięciu artykułów (kasza, ryż, mąka, cukier i makaron), oraz środków opatrunkowych, tj. bandaże oraz gaziki jałowe (nie leki). To najbardziej oczekiwany sposób wsparcia. Produkty te prosimy składać w zakrystii lub na plebanii w ciągu najbliższego tygodnia.

3. Decyzją Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek następują w tych dniach zmiany personalne Sióstr w naszej parafii. Siostra organistka Agata Gryszkiewicz została przeniesiona do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Na jej miejsce Matka Generalna przysyła s. Michaelę Tokarską, jak pisze „wykwalifikowaną organistkę, także gdy idzie o prowadzenie chóru i innych zespołów śpiewaczych". Przez ostatnie trzy i pół roku s. Agata zdobywała szlify organistowskie w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej i za organami w kazimierzowskiej świątyni. Prowadziła też z franciszkańską prostotą, zaangażowaniem i radością chór, schole i naukę gry na gitarze w świetlicy Kazimierzówka. Dziękuję dziś Siostrze za ten błogosławiony czas pracy organistowskiej zanurzonej w zakonnym poświęceniu swojego życia Bogu i Jego Kościołowi na Kazimierzowskim Zamłyniu. Zapewniamy też o naszej wdzięcznej pamięci i modlitwie. Pozdrawiam także i witam s. Michaelę i życzę, aby św. Cecylia, patronka muzyki kościelnej była źródłem muzycznych natchnień, inspiracji, aby świątynia nasza rozbrzmiewała podczas liturgii piękną muzyką i śpiewem na chwałę Boga i dla naszego duchowego pożytku. Ufam, że spotka Siostra w naszej wspólnocie serdeczne przyjęcie i gotowość do współpracy kazimierzowskich parafian. 

 
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 lutego 2015r.

1. Okres W. Postu to dla chrześcijanina czas pokuty, postu, wyrzeczenia i modlitwy. To także czas nabożeństw pasyjnych. Praktyki te mają służyć naszemu nawróceniu, to znaczy zwróceniu się całym życiem ku Bogu, umieszczeniu Boga w centrum myśli, zamierzeń  i wyborów zajętych często przez nasze własne „ja”.

Więcej…
 
VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 lutego 2015r.

1. Szybko minął  karnawał. W tym tygodniu obchodzimy Środę Popielcową rozpoczynającą Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Gest ten ma nam przypomnieć, że wszystko co ziemskie, jest przemijające, powstało z prochu i w proch się obróci.

Więcej…
 
IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 01 lutego 2015r.
1. W poniedziałek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przychodzimy na Eucharystię do naszych świątyń z gromnicami, aby je poświęcić. Święto to ukazuje nam Chrystusa jako Światłość świata.
Więcej…
 
KOMUNIKAT

Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego
Drodzy Siostry i Bracia 

Ojciec Święty Franciszek mianował, w dniu 17 stycznia 2015 roku, ks. dr hab. Piotra Turzyńskiego, prorektora Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, biskupem pomocniczym diecezji radomskiej. Nominację tę przekazał Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Warszawie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33
EUCHARYSTIA:

Niedziela

700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800

Dni powszednie 700, 1800

Opoka

oaza

diecezja radomska

wiara

hospicjum